מה זה קידום אתרים ולמה צריך את זה?

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

אחת ולתמיד: מה זה קידום אתרים ולמה צריך את זה? אי אפשר להסתדר בלי?

מה זה קידום אתרים ולמה צריך את זה?מה זה קידום אתרים ולמה צריך את זה? מה, אי אפשר להצליח עם העסק בלי כל התהליך המסורבל הזה של קידום אתרים אורגני ? ואם אני מהדור הישן ומעדיף שיווק של מפה לאוזן?  דף פייסבוק עסקי מספיק לי – למה בנוסף אני צריך אתר שיופיע בתוצאות החיפוש של גוגל? למה שאעשה קידום אורגני אם הקידום הממומן מביא לי יותר תוצאות?

לכל השאלות הבאות, שהרבה מתקשרים לשאול אותי מדי יום, יש תשובה די ברורה שאני עונה לכולם בלי יוצא מן הכלל: לא משנה אם אתם וותיקים בתחום, לא משנה אם אתם חושבים שאתם לא צריכים אתר, לא משנה אם אתם מאמינים יותר בפייסבוק ומעדיפים אותו על אתר – אתם צריכים שיהיה לכם אתר אינטרנט משלכם.

למה אתם שואלים? ובכן, אתם לא צריכים מקדם אתרים כמוני בשביל שאגיד לכם שהיום הדרך חיפוש הכי מקובלת ומפורסמת ובה כל האנשים משתמשים (וביניהם גם קהל לקוחותיכם) הוא חיפוש בגוגל. כשלקוח פוטנציאלי שלכם זקוק למשהו, ולא משנה מה – הוא ישר פונה לגוגל. גם אם הם לא צריכים בעל מקצוע מסוים, אנשים מחפשים היום כל דבר בגוגל וסומכים עליו יותר ממילה של בן אדם.

היום גוגל הוא הכל – עוזר בעבודות, בשיעורים, בחיים, במציאת פתרונות, במציאת אתרים ועוד. תנסו אפילו לשאול את עצמכם בלי שום קשר: מתי חיפשתם משהו לאחרונה בגוגל? תיכנסו לגוגל ותסתכלו מה החיפוש האחרון שעשיתם. סביר להניח שתגלו שהחיפוש האחרון היה אפילו פחות מ-24 שעות.

התהליך של קידום אורגני הוא בעצם הכרחי כי מה בעצם כל בעל עסק או אתר שואף כשהוא מתחיל בתהליך של קידום באינטרנט? להיות מקום ראשון בעמוד הראשון של גוגל. ומי שיגיד לכם אחרת משקר, כי כל אחד מאיתנו שואף להיות מקום ראשון בתחום שלו.

בשביל שזה יקרה, חייבים להתחיל בקידום האתר שלנו כדי להתחיל להרים את האתר ולזכות לעוד גולשים. עוד גולשים זה אומר אנשים שמתקשרים אליו, ואנשים שמתקשרים או פונים אליו זה אומר אנשים שהתרשמו מהאתר שלנו ומעוניינים בשירות שלנו, שזה אומר בסופו של דבר לקוח חדש לעסק שלנו !

בתור מקדם אתרים פרילנסר אני משקיע את מרב המאמצים שלי לעשות הכל לפי ההנחיות והחוקים של גוגל כדי לקדם את הלקוח שלי. המון אנשים מתקשרים אלי ולצערי חוששים להתחיל בתהליך הזה כי הם פוחדים או שהם ניכוו בעבר ממקדם אתרים שלא עשה את העבודה כמו שצריך.

אבל באותה נשימה חשוב לזכור שלא כל אחד הוא כזה. בכל תחום יש אנשים שעושים עבודה מכל הלב ותמיד יהיו את אלו שהם פחות טובים. זה לא סיבה מספיק טובה בשביל לא לעשות קידום אורגני. כי בעצם מי שנפגע בסופו של דבר זה… אתם.

כי אתם לא משקיעים בעסק או באתר שלכם. נכון, החיסרון בקידום האורגני הוא שזה לוקח זמן, והזמן הזה תלוי בעיקר באתר שלכם או בתחרות של הענף. אם האתר הוא חדש לגמרי יקח יותר זמן לקדם אותו מאתר וותיק, אבל יש גם אתרים וותיקים שעברו אלפי ידיים ועשרות מקדמים וזה גם מקשה לקדם.

צריכים להבין שאולי הקידום האורגני לוקח זמן אבל הוא יותר טוב מהקידום הממומן כי הוא מביא בסופו של דבר תוצאות לטווח הארוך והרבה אנשים מעדיפים להיכנס לתוצאות הטבעיות ולא לתוצאות הממומנות על ידי גוגל מודעות. תנסו לשאול את עצמכם או את משפחותיכם וחבריכם – כשהם מחפשים משהו, הם לוחצים על התוצאות של הממומן או ישר מדלגים עליהם? תתפלאו לגלות שהרבה באופן פסיכולוגי ישר מדלגים על זה. כמובן שתמיד יהיו יוצאים מהכלל שיגידו לכם שלוחצים על הממומן, אך הרוב מדלג עליו.

מה שונה אצלי מחברות קידום או פרילנסרים אחרים בתחום הקידום האורגני ?

חשוב לזכור גם שאולי הקידום לוקח זמן, אבל בסופו של דבר הוא בשבילכם. כשאתם עושים קידום, האתר והעסק שלכם למעשה משתדרג וקופץ מדרגה ועובר תהליך שיביא לו תוצאות טובות. יש לקוחות שפשוט אין להם את הסבלנות לחכות ולא רוצים להמשיך באורגני ומעדיפים פייסבוק או קידום ממומן. אבל רובם ממשיכים באורגני למרות שזה לוקח זמן, כי הם יודעים שאני עושה עבודה טובה והם מעריכים את האיכות שהם מקבלים בתמורה עד שהם רואים תוצאות אם זה בשירות כתיבת תוכן לאתר שאני מעניק, שיווק האתר באינטרנט, שיווק ברשתות החברתיות, האופטימיזציה שאני עושה למנועי החיפוש ועוד.

אני תמיד נוהג להגיד כמה משפטים ללקוחות שלי: המשפט "רומא לא נבנתה ביום" מסביר את זה שהקידום לוקח זמן אבל בסוף עם קצת סבלנות נהיה גדולים כמו רומא. אני בן אדם ישר ואמין אשר דוגל בכנות לכן אני תמיד אומר ללקוח לפני שאנחנו מתחילים לעבוד ביחד שזה לוקח זמן ואני מניח את כל הקלפים בשולחן. כמו כן בגלל שאני יודע שהרבה אנשים רגישים ומפחדים ממקדמי אתרים שהם לא מכירים אני מסביר להם שאצלי אין התחייבויות ארוכות טווח, קנסות אם לא ימשיכו איתי או חוזים מטורפים לקידום האתר.

אני אוהב שהלקוח שלי נשאר איתי כי הוא אוהב את העבודה שלי, מעריך אותי, ובאמת רוצה להמשיך איתי. ראיתי והכרתי המון בעלי עסקים ולקוחות שלי שפשוט הרגישו שלחברת קידום אתרים שלהם לא היה אכפת מהם והם פשוט "הוחזקו" אצלם כמו בשבי תקופה ארוכה וחיכו שהחוזה יגמר בשביל להמשיך לשווק את העסק, וכמובן שבזמן הזה לא קרה שום דבר עם האתר.

עוד משפט שאני נוהג להגיד לכל לקוח שלי הוא "ההצלחה שלך היא הצלחה שלי", במיוחד ששואלים אותי מה זה קידום אתרים ולמה צריך את זה? כי אני אוהב שהלקוח יודע כל דבר שאני עושה באתר והוא מעורב בכל דבר הכי קטן שעשיתי לאחר חודש עבודה. כל סיום חודש עבודה אני שולח ללקוח דוח סטטיסטיקות ונתונים בו אני מראה לו נתונים מהחודש הקודם, מה השתנה, מה עשיתי, איך האתר התקדם, כמה אנשים נכנסו ואיפה, מי הם הגולשים ועוד. לאחר מכן אני שואל את הלקוח אם הוא רוצה להמשיך לחודש עבודה נוסף, ככה שתמיד הוא רגוע ויודע שבסוף כל חודש נפתחת דלת יציאה, להבדיל מחברות קידום או פרילנסרים אחרים שישר "סוגרים" את הלקוח ובעצם הוא מגלה את שיטת העבודה שלהם רק לאחר החוזה וכשזה קורה זה מאוחר מדי, הוא בתוך חוזה וצריך לחכות לזמן מסוים כדי להיפרד מהם.

אני אוהב וגאה בדרך העבודה שלי. אני חושב שבסופו של דבר זה הדברים הקטנים שעושים את הלקוח שלי פיקח, מעורב בתהליך הקידום ועם יד על הדופק. בשביל כבוד צריך לעבוד, וזה עוד משפט שאני נוהג לפיו. אני חושב שכל מקדם אתרים צריך לעבוד כמוני, ככה נשפר ביחד את תדמית האינטרנט שיש לה שם מאוד רע כבר במילא. פשוט אתם רק צריכים לבחור את האיש המתאים שילך איתכם יד ביד עד לעמוד הראשון בגוגל, שיהיה אכפתי, יקשיב לכם, יבין אתכם ויהיה תמיד זמין בשבילכם לכל שאלה או בעיה. אין מה לעשות, לפעמים מקדם אתרים צריך להיות גם פסיכולוג 😉

שמרו על קשר עם מתן כהן מקדם ומנהל דפים עסקיים בפייסבוק !

יש לכם מה להגיב או להגיד על הפוסט מה זה קידום אתרים ולמה צריך את זה? אתם מוזמנים להשאיר את תגובתכם פה למטה בתחתית הפוסט או דרך היוזר שלכם בפייסבוק.

כמו כן תרגישו חופשי לפנות אלי בפלאפון 050-5869056 להזמנת שירותי קידום, ניהול עמוד פייסבוק, שיווק באינטרנט, כתיבת תכנים ועוד או אפילו סתם לשאול שאלה. אני גם תמיד שמח לענות על שאלות במייל שלי [email protected] ואני עונה מאוד מהר לכל מייל שאני מקבל.

אהבתם? אתם מוזמנים לשמור איתי על קשר ולפרגן ולעשות גם לי לייק בעמוד הפייסבוק !

מבצעים והנחות על חבילות הקידום והשירותים הנוספים שלי כבר קיבלתם?! הירשמו עכשיו לניוזלטר שלי !

בחזרה לעמוד בלוג קידום אתרים .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button דילוג לתוכן