אודות מתן כהן מקדם אתרים

"רק על עצמי לספר ידעתי…" זה משפט קבוע שאני מתחיל איתו כשאני צריך לספר על עצמי או לכתוב עמוד אודות.

אני אוהב מאוד לכתוב, ואני יכול בזמן קצר לכתוב כמה וכמה מאמרים על נושאים שבעלי מקצוע צריכים לאתר שלהם – אם זה מאמר למנעולן, מאמר לעורך דין או מאמר לחנות בגדים.

אבל כשצריך לכתוב על עצמי? פתאום הידיים קצת נעצרות כשאני מקיש על המקלדת. אבל אנסה בכל זאת לספר קצת על עצמי. את שמי בטח כבר הספקתם להבין בזכות כתובת האתר ושמו – קוראים לי מתן כהן ואני מקדם אתרים.

האם ידעתי שאהיה מקדם אתרים?

סביר להניח שלא. במהלך שנותיי בבית ספר ובתיכון הייתי ילד מאוד אמנותי ואהבתי לעסוק בכל דבר שקשור לכך – לצייר, לכתוב, לשיר, לנגן, להקשיב למוזיקה, וכמה שהיא יותר ישנה יותר טוב. לצלם תמונות ולערוך אותם אחר כך, לכתוב סיפורים במחשב ולנהל אתרים, תוך שאני משפשף את רמת האנגלית שלי ורמת הכתיבה בכלל. עולם המחשבים לא זר לי, ותמיד ניהלתי ופתחתי אתרים באינטרנט, בלוגים, פורומים ועוד. מי היה מאמין שמאוחר יותר התחביב הזה יהפוך למקצוע?

בשעה טובה השתחררתי מהצבא, הרגע שאליו חיכיתי יותר מכל. אך באותו רגע ממש, התחיל מבצע "צוק איתן". אבל בכל הנורא הזה היה גם פתאום ניצוץ קטנטן באפלה. במהלך מבצע "צוק איתן" המקולל והארור, גיליתי את תחום קידום האתרים.

לקרוב משפחה שלי היה אתר, ובין האזעקות הוא התקשר אלי ואמרתי לעצמי: "אתה יודע מה? אני רק השתחררתי, למה שלא אנסה לעזור לך בקידום האתר?" וכך היה.

למדתי את תחום ה-seo, תחום קידום אתרים במנוע חיפוש ובעיקר בגוגל, כתבתי לו כל שבוע מאמר חדש לאתר, שיווקתי את האתר במנועי החיפוש, בגוגל, באינטרנט ושיווק ברשתות החברתיות. אודות לזה, לאט לאט נכנסתי לתחום, למדתי על האתר שלו, גיליתי את התחום וחקרתי אותו לעומק. זו היתה קפיצה גדולה לבריכה מלאה במים עמוקים שאני צריך ללמוד לשחות לבד ולהצליח.

ככל שהזמן עבר, גיליתי שאני ממש אוהב את התחום. זה משלב את כל התחומים שאני כל כך אוהב- לכתוב (מאמרים מדי שבוע, לשווק את האתר באינטרנט), לצלם (את בעל העסק, תמונות של העסק, לעצב אותם אח"כ בפוטושופ, להכין לוגואים או לעצב תמונת נושא לפייסבוק) והכי חשוב – פשוט לאהוב את תהליך היצירה, ולדעת שכל מה שאני עושה מביא תוצאות, שכל העבודה הקשה נושאת פרי והיא לא חינם, ובאמת האתר מתקדם בגוגל והלקוח מרוצה. אני עשיתי את שלי פה.

אז אני מתן כהן, מקדם אתרים באינטרנט, במנועי החיפוש, ברשתות החברתיות וכמובן שבגוגל. וכך הגעתי לתחום המרתק הזה, שהוא בעצם כמו ללמוד לנגן על פסנתר – כל יום לומדים משהו חדש, משכילים, מתרגלים וממשיכים לדרגה קשה יותר של יצירה, ובמקרה שלנו האתר. אני חי ונושם קידום אתרים ואת כל התחום של ה-SEO, ואני גאה לעסוק במשהו שאני אוהב מדי יום. 

גם כשעולים לטופ ומרגישים שאנחנו הכי מוכשרים והגענו למטרה – צריך כל הזמן להמשיך לעבוד ולהתאמן, אף פעם לא להפסיק. כי אתר זה תהליך – לבנות אותו, לקדם אותו, למלא אותו בתוכן מעניין ומושך קהל. ואז אחרי המון זמן כשמגיעים לפסגה בעמוד הראשון של גוגל, אסור לנוח על זרי הדפנה וצריכים להמשיך לתת עבודה. אני אוהב ומוכן לצאת למסע הארוך והמורכב הזה יחד עם הלקוח. ואתם?

מלאו את הטופס הבא ואחזור אליכם בהקדם: